1) Ludwig van Beethoven heeft Vlaamse roots. Zijn grootvader was oorspronkelijk van de regio tussen Mechelen en Leuven. 'van Beethoven' is dus een Vlaamse familienaam. Van die familie leven er vandaag nog twee mensen die 'Ludwig van Beethoven' heten.
2) Beethoven begon al op zijn 4e met pianoles en gaf op zijn 7e zijn eerste concert.
3) Ludwig van Beethoven was een briljante pianist maar werd vanaf zijn dertigste geleidelijk aan doof door vlektyfus. Het is pas door zijn hoorprobleem dat hij zijn focus heeft verlegd van spelen naar componeren.
4) Na zijn dood stond er binnen de 14 dagen over heel de wereld in de krant: "De grote Beethoven is gestorven." Nu is dat misschien normaal, maar voor die tijd was dat heel uitzonderlijk.
5)'Für Elise' is waarschijnlijk niet voor een 'Elise'. In de Duitse poëzie was ‘Elise’ vaak een synoniem voor 'de geliefde’ of ‘de uitverkorene’.