De mening van Herman Boel:
Het is niet omdat de Nederlanders het voornaamwoord ‘ge’ uitsluitend voor opperwezens en officiële toespraken gebruiken, dat wij Vlamingen dat ook moeten doen. De VRT mag dus gerust de ge-vorm hanteren.
Want de Vlaamse taal is heel verscheiden. Ze loopt van standaardtaal, over tussentaal en het Nederlands van anderstaligen tot dialect. Taal is een van de belangrijkste factoren van identiteit en bepaalt wie we zijn.
De VRT is geen openbare omroep als ze geen rekening houdt met al deze vormen van taal. Maar niet elke vorm past overal. Zo is het logisch dat de informatieve programma’s algemeen Nederlands aanhouden en dat in de andere programma’s ook de andere taalvormen aan bod komen.
Door al deze verschillende vormen van taal aan te bieden, kan de VRT voor een ongekende taalrijkdom zorgen. Wie zich uitsluitend op één vorm richt, bezondigt zich dan ook de facto aan taalarmoede.
Ook de ge-vorm zorgt dus met alle bijhorende vervoegingen en verbuigingen voor meer taalrijkdom.
Daar waart ge u toch van bewust?