Ga naar hoofdinhoud

Luister Live

Programma's

Select

Podcasts

Alles begint bij luisteren

ontbreekwoordenboek

album van de week

classic album van de week

Radio 1 Sessies

kies24

Gent koopt historische brief van Queen Elizabeth I terug en voorkomt veiling

Gisteren 6:11

De stad Gent heeft een overeenkomst met de eigenaar van een historische brief van de Engelse Queen Elizabeth I uit de 16e eeuw. De brief zou eerst verkocht worden door een Schots veilinghuis, maar dat is nu verhinderd. Het document stamt uit de korte periode dat de stad een protestantse republiek was. Gent zal de brief nu in het eigen archief bewaren.
e brief is een verzoek in het Frans om katholieke gevangenen een eerlijk proces te geven.

Het veilinghuis Lyon & Turnbull uit Edinburgh zal een historische brief van de Engelse Queen toch niet per opbod verkopen. Gent betaalt de eigenaar van het document een compensatie van ruim 23.000 euro, de veiling gaat niet door. De stad zal de brief nu in het eigen archief onderbrengen.

Gent stelde vorige week officieel de vraag om de brief niet te verkopen en terug te laten komen. Het document is volgens de stad van belangrijke historische waarde. Het gaat om een document uit de korte periode waarin Gent een Calvinistische republiek was.

De eigenaar van de brief was bereid om hem aan Gent over te laten. Op advies van de Nationale Archiefdienst van Schotland is er een minnelijke schikking voorgesteld, waar Gent dus op ingaat. Het bedrag van de compensatie ligt iets hoger dan de 20.000 euro die het veilinghuis geschat had.

Brief aan Gentse rebellenleider

De brief is geschreven op 30 december 1578 en ondertekend door Queen Elizabeth I, toen koningin van Engeland. De bestemmeling was Jan van Hembyse, leider van de Calvinistische Republiek in Gent. De Queen pleit in de brief voor een eerlijk proces van katholieke edellieden die in de stad gevangen zitten.

Schepen Filip Watteeuw (Groen) is erg tevreden met de overeenkomst. "We hebben druk gezet met juridische argumenten om het veilinghuis en de eigenaar te overtuigen. De stad heeft budget vrijgemaakt, er is goed en efficiënt gewerkt. De brief is thuis en zal snel aan het grote publiek getoond worden."

Bron: vrtnws.be en De Wereld Vandaag

Lees ook:

Blijf op de hoogte

Ontdek de beste podcasttips, beluister het meest recente nieuws en doe mee aan exclusieve acties.

Volg ons op
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Jobs

Privacy

Gebruiksvoorwaarden

Heb je een vraag?

Contact

Wedstrijdreglement

Logo UitInVlaanderenLogo Cim Internet