Wonderland
Op stap met muzikant Neil Hannon
do 29 sep. - 10:28

In de Koninginnegalerij stel ik Neil een vraag over 'Catherine The Great'. Zij is niet de enige historische figuur op het album. Napoleon zit in de opener 'Napoleon Complex'. "I am not a tall man," lacht Neil. Hij gebruikt historische figuren vooral om iets over zijn eigen leven te zeggen.
Foreverland
De titeltrack van het album is 'Foreverland'. Een plek die symbool staat voor waar je naar op zoek bent in je leven. En waarbij je jezelf moet overtuigen om te blijven zoeken, zoals een ontdekkingsreiziger die zijn crew probeert te overtuigen om door te gaan :"We zijn dichtbij, ik voel het, de plek is net achter de horzion."
Van de Koninginnegalerij gaat het naar de Grote Markt. Daar maakt Neil zich vrolijk over de toeristen die het stadhuis bekijken alsof het een attractie is. Hij haalt zijn notitieboekje boven en noteert:
Het contrast is interessant: de Grote Markt is tegelijk historisch en Disneyland
Neil's nieuwe vriendin Cathy beheerst zijn leven en dus ook zijn songs. Foreverland is een romantisch album. Geen cynische songs over bankiers zoals op het vorige album 'Bang Goes The Knighthood'. "But I still hate the bankers, don't worry," voegt hij er snel aan toe terwijl we langs de Brusselse Beurs wandelen.
De vleugelpiano van Nat King Cole
Eindbestemming is café L' Archiduc, een art deco jazzcafé in de Dansaertstraat. "This is pretty cool," zegt Neil als we deur openzwaaien. Het café ziet eruit alsof het sinds de jaren '30 niet meer is veranderd. Midden in het café staat een vleugelpiano. "Een legendarisch instrument," vertelt de eigenaar.
De grote Nat King Cole heeft hier nog op die piano gespeeld
In een wip zit Neil achter de toetsen.
We hadden het tijdens de wandeling ook nog over voetbal, cricket en 'Take On Me' van A-HA.
Beluister hier het hele interview met Neil Hannon, samen met 3 exclusieve live-songs vanop zijn showcase in de gebouwen van PIAS in Brussel.