Laten we beginnen met de harde cijfers. In 2019 investeerden buitenlandse bedrijven 5,2 miljard euro, in samen 258 nieuwe projecten in Vlaanderen. Dat is ruim een vijfde meer dan het jaar daarvoor. De investeringen zorgden voor een pak extra jobs: 5.384 om precies te zijn.
Vlaams minister-president Jan Jambon nam de cijfers mee naar het Wereld Economisch Forum in Davos. "We zijn nog nooit zo hoog gegaan. Het zijn absolute recordcijfers. Da's natuurlijk meer de verdienste van de vorige Vlaamse regering, maar de cijfers liggen er", zegt hij.
De meeste buitenlandse investeringen gebeurden in de chemiesector. Het gaat dan onder meer om investeringen van bedrijven als BASF en Ineos in de Antwerpse haven.